Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/10/2016

Προïστάμενος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εμπορικής εταιρίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Προïστάμενος Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών  (Κωδ. Θέσης: 722/66443)

Περιγραφή Θέσης

·      Έλεγχος διαδικασίας λήψης παραγγελιών & καταχώρισης στο σύστημα της εταιρίας

·      Καθημερινή επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρίας για επίλυση τυχόν προβλημάτων

·      Διεκπεραίωση διαδικασίας παράδοσης

·      Διαχείριση παραπόνων πελατών

·      Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων

·      Συντονισμός ομάδας 6 ατόμων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·      Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ

·      Τρία (3) - πέντε (5) έτη προϋπηρεσίας σε θέση εξυπηρέτησης πελατών (ιδανικά σε εταιρία

εμπορίας προϊόντων), εκ των οποίων ένα (1) – δύο (2) έτη σε θέση Προïσταμένου

·      Καλή γνώση χειρισμού ERP προγράμματος (Singular)

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Δυναμική προσωπικότητα με επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα

·      Οργάνωση και συνέπεια

·      Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης

·      Ικανότητα διοίκησης ομάδας

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας