Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2021

Πωλητής Φαρμακείων - Ιατρικός Επισκέπτης

Υγεία

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πολυεθνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των ιατροτεχνολογικών προϊόντων, επιθυμεί να προσλάβει νέο προσωπικό για τη θέση του Πωλητή - Ιατρικού Επισκέπτη με έδρα στη Θεσσαλονίκη για την κάλυψη φαρμακείων και ιατρών.

Θα εξετασθούν αποκλειστικά βιογραφικά με προϋπηρεσία σε προώθηση υγειονομικού υλικού σε Φαρμακεία.

Καθήκοντα:
  • Ανάπτυξη του μεριδίου της εταιρίας στην περιοχή μέσω της προώθησης των προϊόντων της στα φαρμακεία
  • Ανάπτυξη και διατήρηση πολύ καλών σχέσεων με τους γιατρούς
  • Επικοινωνία και συναντήσεις με συλλόγους διαβητικών ασθενών
  • Άριστη εφαρμογή της στρατηγικής της εταιρείας
  • Προγραμματισμός της εργασίας του με τη μεγαλύτερη δυνατή αποτελεσματικότητα (time management)
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού
  • Προτάσεις για βελτιώσεις ή/και λύσεις σε προβλήματα
  • Ικανότητα ανάληψη πρωτοβουλιών (όπου κρίνεται απαραίτητο)
  • Καταγραφή των επισκέψεων και των αποτελεσμάτων σε ηλεκτρονικό πρόγραμμα

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στον τομέα των πωλήσεων στο χώρο του σακχαρώδους διαβήτη
  • Μόνιμη κατοικία στο νομό Θεσσαλονίκης
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα συχνών ταξιδίων με διανυκτερεύσεις εκτός έδρας
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό τηλέφωνο