Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/5/2019

A.16 Πολιτικός Μηχανικός - Κοστολόγος - Βοηθός Εργοδηγού στον τομέα κατασκευής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H LOOQ, εταιρεία ευρέσεως προσωπικού στη Γερμανία, αναζητά Πολιτικό Μηχανικό για λογαριασμό πελάτη της, Μεγάλη Κατασκευαστική Εταιρεία στην ευρύτερη περιοχή του Μάνχαϊμ.

Ως Κοστολόγος / Assistant θα υποστηρίζετε τον Υπεύθυνο έργου, αναλαμβάνοντας την ευθύνη διαχείρισης μικρών έργων, σε όλους τους τομείς κατασκευής αγωγών, καθώς και την υποστήριξη πελατών πριν και κατά τη διάρκεια της φάσης κατασκευής.

Λοιπά καθήκοντα:

  • Αυτόνομη διενέργεια προμετρήσεων και επιμετρήσεων
  • Καθημερινή παρακολούθηση έργου με καταγραφή ενεργειών και αναλυτικό επιμερισμό εξόδων
  • Σύνταξη λογαριασμών για την εξέλιξη του έργου
  • Έλεγχος τιμολογίων υπεργολάβων / προμηθευτών βάσει προϋπολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • Καλή γνώση γερμανικών, επίπεδο Β2
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Β΄ κατηγορίας
  • Επιθυμητή εργοταξιακή εμπειρία, αλλά παρέχεται και η ευκαιρία σε νέους/νέες με τα κατάλληλα προσόντα χωρίς προϋπηρεσία
  • Ομαδικό πνεύμα, δυναμική προσωπικότητα
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με προοπτικές εξέλιξης
  • Ατομικά μέτρα ανάπτυξης προσωπικού, συμπεριλαμβανομένων Trainings on ή off-the-job
  • Εργασία σε μια έμπειρη ομάδα
  • Ασφαλής θέση εργασίας, σε μια εταιρεία με πάνω από 100 χρόνια παράδοση