Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/02/2023

Project Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Αναζητούμε αξιόπιστο Project Engineer για να αναλάβει την τεχνική ευθύνη και προγραμματισμό που σχετίζονται με τα έργα. Θα προγραμματίζετε, σχεδιάζετε, προβλέπετε, τροφοδοτείτε και διαχειρίζεστε όλες τις τεχνικές δραστηριότητες στοχεύοντας στην ορθότητα και ποιότητα του έργου από την μελέτη ως την ολοκλήρωσή του.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία, προγραμματισμός, συντονισμός και εποπτεία των εγκαταστάσεων οπτικοακουστικών στα έργα που σας έχουν ανατεθεί
  • Διασφάλιση συμμόρφωσης με τους εφαρμοστέους κώδικες, πρακτικές, κανόνες, πρότυπα απόδοσης και προδιαγραφές
  • Καθημερινή επικοινωνία με τους πελάτες για να αναγνωρίζετε τις ανάγκες και τις απαιτήσεις τους και να τις αποτυπώνετε στο πεδίο.
  • Συνολικός έλεγχος ποιότητας της εργασίας (προϋπολογισμός, πρόγραμμα, σχέδια, προσωπικό) και σύνταξη αναφορών τακτικά, σχετικά με την κατάσταση του έργου
  • Ανάθεση υποχρεώσεων και καθοδήγηση της ομάδα του έργου
  • Συνεργασία και αποτελεσματική επικοινωνία με τον project manager και άλλους συμμετέχοντες στο έργο για να παρέχετε βοήθεια και τεχνική υποστήριξη
  • Αξιολόγηση των παραδοτέων έργων και διενέργεια των κατάλληλων διορθωτικών δράσεων

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Project engineer
    • Εξαιρετική γνώση προγράμματος σχεδιασμού και απεικόνισης όπως το AutoCAD
    • Προηγμένες δεξιότητες MS Office
    • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
    • Εξοικείωση με κανόνες, κανονισμούς, καλές πρακτικές και πρότυπα απόδοσης
    • Ικανότητα εργασίας σε έργα πολλαπλών τομέων
    • Διαχείριση έργου και δεξιότητες επίβλεψης
    • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και ηγετικές ικανότητες
    • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργανωτικές ικανότητες
    • Δυνατότητα για Ταξίδια
    • Πτυχίο πανεπιστημίου Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή σχετικού πεδίου
    • Δίπλωμα οδήγησης
    • Γνώση πρωτοκόλλου ΚΝΧ / Crestron επιθυμητή
    • Γνώσεις οπτικοακουστικών συστημάτων επιθυμητή

    Παροχές

    • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων
    • Συνεχής εκπαίδευση
    • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
    • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας