Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/12/2022

Υπάλληλος Υποδοχής - Reception

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ

Το ολοκαίνουργιο Skiathos Senses είναι ένα μοντέρνο κατάλυμα στο κέντρο του νησιού της Σκιάθου και αποτελείτε από 10 πολυτελή δωμάτια και αναζητούμε νέα στελέχη για τον εμπλουτισμό των συνεργατών μας.

Περιγραφή θέσης

  • Υπεύθυνος για για το check in και το check out
  • Καλωσόρισμα πελατών και τακτοποίηση στα δωμάτιά τους
  • Παροχή πληροφοριών σε υποψήφιους πελάτες για τα διαθέσιμα δωμάτια, τις τιμές τις παροχές κ.τ.λ Σ
  • υνεργασία με τις καμαριέρες για την καθαριότητα των δωματίων καθώς και έλεγχος για την άψογη κατάστασή τους.
  • Άμεση ανταπόκριση και λύσεις σε παράπονα πελατών με θετική διάθεση και προσέγγιση.
  • Εστίαση στην παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου.
  • Καταγραφή παρακολούθηση και παραγγελίες αναλώσιμων υλικών.
  • Τιμολόγηση και συνεργασία με το λογιστήριο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Υπευθυνότητα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστος χειρισμός PC (PMS , MAIL , κτλ )
  • Επικοινωνιακός και συνεργατικός χαρακτήρας με θετική διάθεση και προσαρμοστικότητα
  • Οργανωτικές - διοικητικές δεξιότητες

Eπιπλέον προσόντα που θα συνεκτιμηθούν

  • Εντοπιότητα
  • Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή διοίκησης επιχειρήσεων
  • Γνώση 2ης ξένης γλώσσας