ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΘΑΣΟΣ ΒΟΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Μηχανικός Πωλήσεων

Κατηγορία: Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Μηχανικός Πωλήσεων για εργοστάσιο παραγωγής χρωμάτων και χημικών δόμησης στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:
  •  Προσέγγιση και επαφή τεχνικών εταιρειών για την παρουσίαση προϊόντων
  •  Περαιτέρω διεύρυνση του πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  •  Προετοιμασία προσφορών
  •  Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς και δημιουργία σχετικών αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ
  •  Εμπειρία στον χώρο των B2B πωλήσεων
  •  Εμπειρία στον κατασκευαστικό τομέα
  •  Γνώση δομικών υλικών και κατασκευαστικών λύσεων
  •  Ενθουσιασμό και διάθεση για συνεχή μάθηση κι εξέλιξη
  •  Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και συνεργασίας με συναδέλφους και πελάτες
  •  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  •  Μεθοδικότητα και δημιουργική ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  •  Οργανωτικότητα, αναλυτική σκέψη και διαπραγματευτική ικανότητα
  •  Δυνατότητα απουσίας από τον τόπο διαμονής για εκπαίδευση-επαγγελματικά ραντεβού

Θα εκτιμηθούν θετικά:

  •  Γνώση ξένων γλωσσών (επιπλέον της αγγλικής)
  •  Προϋπηρεσία στον εν λόγω κλάδο
  •  Άριστη γνώση MS Office suite

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Πλήρη απασχόληση και προοπτική επαγγελματικής ανέλιξης
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Bonus επίτευξης στόχων
  •  Τεχνική κατάρτιση και εξέλιξη μέσω συνεχούς εκπαίδευσης
  •  Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο