Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/07/2021

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Μηχανικός Πωλήσεων για εργοστάσιο παραγωγής χρωμάτων και χημικών δόμησης στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:
  •  Προσέγγιση και επαφή τεχνικών εταιρειών για την παρουσίαση προϊόντων
  •  Περαιτέρω διεύρυνση του πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  •  Προετοιμασία προσφορών
  •  Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς και δημιουργία σχετικών αναφορών
  • Συνεχής υποστήριξη των πελατών μετά την παραλαβή των προϊόντων (After Sales)

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ
  •  Εμπειρία στον χώρο των B2B πωλήσεων
  •  Εμπειρία στον κατασκευαστικό τομέα
  •  Γνώση δομικών υλικών και κατασκευαστικών λύσεων
  •  Ενθουσιασμό και διάθεση για συνεχή μάθηση κι εξέλιξη
  •  Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και συνεργασίας με συναδέλφους και πελάτες
  •  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  •  Μεθοδικότητα και δημιουργική ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  •  Οργανωτικότητα, αναλυτική σκέψη και διαπραγματευτική ικανότητα
  •  Δυνατότητα απουσίας από τον τόπο διαμονής για εκπαίδευση-επαγγελματικά ραντεβού

Θα εκτιμηθούν θετικά:

  •  Γνώση ξένων γλωσσών (επιπλέον της αγγλικής)
  •  Προϋπηρεσία στον εν λόγω κλάδο
  •  Άριστη γνώση MS Office suite

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Πλήρη απασχόληση και προοπτική επαγγελματικής ανέλιξης
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Bonus επίτευξης στόχων
  •  Τεχνική κατάρτιση και εξέλιξη μέσω συνεχούς εκπαίδευσης
  •  Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο