Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2021

Υπάλληλος Τεχνικής Υποστήριξης της Διοίκησης (Μηχανικός)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ift Hellas είναι εταίρος του κοινοποιημένου φορέα δοκιμών και πιστοποιήσεων ift Rosenheim και δραστηριοποιείται στον κλάδο των δοκιμών σε κουφώματα, υαλοπετάσματα και γενικά σε οικοδομικά υλικά με έδρα στη Θεσσαλονίκη και εξυπηρετεί τις αγορές Ελλάδας, Κύπρου, Τουρκίας και Βουλγαρίας.

Αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη της διοίκησης στη διαχείριση, το σχεδιασμό και τον έλεγχο όλων των επιχειρησιακών διαδικασιών
  • Εξυπηρέτηση και υποστήριξη για υπάρχοντες και νέους πελάτες και προμηθευτές
  • Ανεξάρτητος χειρισμός και οργάνωση διοικητικών καθηκόντων και διαδικασιών
  • Υποστήριξη στον υπολογισμό και την προετοιμασία προσφορών
  • Οργάνωση υπηρεσιών με γνώμονα τον πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιτυχώς ολοκληρωμένες σπουδές ως πτυχιούχος μηχανικός (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Μητρική γνώση Ελληνικών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Γνώση Γερμανικών θεωρείται πλεονέκτημα
  • Επαγγελματική κατάρτιση θεωρείται πλεονέκτημα
  • Πρακτική εμπειρία στον τομέα των παραθύρων και των προσόψεων θεωρείται πλεονέκτημα
  • Υψηλό προσανατολισμό στον πελάτη
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Άριστη γνώση χρήσης MS Office (π.χ. Excel, Word, PowerPoint κ.λπ.)
  • Ομαδική εργασία, κοινωνικότητα και καλοί τρόποι
  • Προσεκτικός, συστηματικός και ανεξάρτητος τρόπος εργασίας

Παροχές

  • Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Δυνατότητα παροχής εταιρικού αυτοκινήτου
  • Εταιρικό τηλέφωνο
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης