Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/07/2020

Στέλεχος για το Τμήμα Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εμπορική - παραγωγική εταιρεία οργάνων παιδικής χαράς και αθλητικού εξοπλισμού με έδρα τη Θεσσαλονίκη ζητά υποψήφιο/α  προκειμένου να στελεχώσει το τμήμα Πωλήσεων– marketing της εταιρείας.

Θέση πλήρους απασχόλησης.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Παραγγελιοληψία & καταχώρηση παραγγελιών στο ERP
  • Σύνταξη & αποστολή προσφορών
  • Οργάνωση και διεύρυνση πελατολογίου
  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη πωλήσεων
  • Παραγγελιοληψία
  • Ετοιμασία και αποστολή προσφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • Επικοινωνιακός/η και συνεργάσιμος/η
  • Ευχέρεια συνομιλίας με υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες και πνεύμα συνεργασίας μέσα σε μια ομάδα
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη νέου
  • Υποστήριξη στις ενέργειες marketing της εταιρίας
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και ευχέρεια στην χρήση του διαδικτύου
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση & ικανότητα διαχείρισης πελατών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία στο internet marketing (google ads, social media, facebook ads, email marketing)
  • Οι άνδρες υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Δυνατότητες αναβάθμισης & εξέλιξης
  • Bonus επίτευξης στόχων