Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/01/2023

Exports Assistant (Άριστα Αγγλικά & 2η ξένη γλώσσα)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Παροχής Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, με εξειδίκευση στο International Business Development, επιθυμεί να προσλάβει Exports Assistant.

Απαραίτητα Προσόντα

O/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει:

• Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ
Απαραίτητη άριστη γνώση αγγλικών (C2 σε γραπτό & προφορικό λόγο)
• Άριστη γνώση 2ης ξένης γλώσσας (επιθυμητή)
• Άριστη γνώση Η/Υ
• Πολύ καλές διαπροσωπικές & επικοινωνιακές ικανότητες
• Εργατικότητα και επιμονή στο αποτέλεσμα

Στις κύριες αρμοδιότητες περιλαμβάνονται:

• Έρευνα και χαρτογράφηση αγορών εξωτερικού για διαφορετικά προϊόντα/τομείς
• Αναζήτηση και αξιολόγηση πιθανών πελατών στη χώρα ευθύνης
• Εξεύρεση δυνητικών πελατών/συνεργατών/διανομέων
• Προγραμματισμός επικοινωνίας και διοργάνωση συναντήσεων σε διεθνείς αγορές και παρακολούθησή τους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό χαρτοφυλάκιο πελατών
  • Casual και συνεργατικό περιβάλλον