Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/11/2019

HR Manager - Com&Ben

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό γνωστού ομίλου βιομηχανικών εταιρειών, με έδρα στην ευρύτερη περιοχή Θεσσαλονίκης, αναζητούμε:

HR Manager - Com&Ben (Ref. 4905/COB/ESS/GR)

Το στέλεχος θα αναφέρεται στον Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού και θα συντονίζει/κατευθύνει την ομάδα που θα καλύπτει τα παρακάτω καθήκοντα:

Ενδεικτικά Καθήκοντα:
  • Παρακολούθηση/επικαιροποίηση των συστημάτων αμοιβών και παροχών, καθώς και του συστήματος αξιολόγησης και παρακίνησης των εργαζομένων
  • Αναγνώριση νέων πρακτικών για την κινητοποίηση και διακράτηση των εργαζομένων
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διατήρηση άριστου εργασιακού κλίματος με έμφαση στη συνεργασία μεταξύ όλων των τμημάτων του οργανισμού
  • Παρακολούθηση της τήρησης των διαδικασιών και των πολιτικών σχετικά με το ανθρώπινο δυναμικό
  • Εξαγωγή και αξιοποίηση των δεικτών ανθρώπινου δυναμικού της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής, με επιθυμητή την κατοχή Μεταπτυχιακού τίτλου στο Ανθρώπινο Δυναμικό
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε οργανωμένη διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού, κατά προτίμηση σε βιομηχανία
  • Απαραίτητη η εξοικείωση με θέματα αμοιβών/παροχών και συστημάτων απόδοσης
  • Εξοικείωση με πρακτικές και πολιτικές Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ, συστημάτων ERP/CRM
  • Ηγετικές, επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ακεραιότητα, ευελιξία, ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, εργατικότητα και αποτελεσματικότητα
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Δεξιότητες διαχείρισης ομάδας
  • Τήρηση απαιτητικών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές εξέλιξης μέσα σε έναν ιδιαίτερα δυναμικό όμιλο εταιριών.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.