Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/04/2019

Area Manager Δικτύου Καταστημάτων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

AREA MANAGER

Μεγάλη αλυσίδα franchising στο χώρο της λιανικής, με πανελλαδικό δίκτυο καταστημάτων, στα πλαίσια αναδιοργάνωσης και ανάπτυξης του δικτύου, αναζητά Area Manager Καταστημάτων.

Θέση εργασίας :
Ο κατάλληλος υποψήφιος θα ασχοληθεί με την υποστήριξη της λειτουργίας και ανάπτυξης του εταιρικού δικτύου καταστημάτων. Στις κύριες αρμοδιότητές του περιλαμβάνονται ο έλεγχος της εύρυθμης λειτουργίας των καταστημάτων, η ανάπτυξη άριστων επαγγελματικών σχέσεων και η επίτευξη των στόχων.

Η θέση θα αναφέρεται απευθείας στην διοίκηση της εταιρείας.

Ο κατάλληλος υποψήφιος αναλαμβάνει μια θέση-κλειδί στην εταιρία. Θα έχει υπό την επίβλεψή του περισσότερα από 40 καταστήματα, σε όλη Ελλάδα, ενεργώντας τοπικά όπως ένας επιχειρηματίας.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος/η για την επίτευξη των στόχων, στο σύνολο της απόδοσης των καταστημάτων της ευθύνης του και την πορεία των επιχειρηματικών τους δεικτών,

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι αρμόδιος/α για θέματα ροών και διαδικασιών, αξιολόγησης των καταστημάτων και του προσωπικού τους, καθώς και για την εφαρμογή και έλεγχο των εταιρικών οδηγιών και προτύπων.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Ηγεσία και παρακίνηση του ανθρώπινου δυναμικού
  • Σωστή διαχείριση της ομάδα store managers και του προσωπικού των καταστημάτων, μέσω των απαραίτητων επισκέψεων στα καταστήματα του δικτύου
  • Μεγιστοποίηση των πωλήσεων μέσω της παρακολούθησης των επιχειρηματικών στόχων
  • Προετοιμασία και παρακολούθηση σχεδίων εμπορικής δράσης
  • Εξασφάλιση της εξυπηρέτησης των πελατών, των επαρκών επιπέδων αποθεμάτων και σωστή παρουσίαση των προϊόντων και των υπηρεσιών στα καταστήματα του δικτύου υπό την ευθύνη τους
  • Επιλογή και αξιολόγηση προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπόθεση τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε πωλήσεις Πτυχιούχος ΤΕΙ ή ΑΕΙ, θα θεωρηθεί προσόν
  • Αντίληψη αριθμοδεικτών , ανάλυση πωλήσεων και αποτελεσμάτων
  • Ικανότητα δημιουργίας ομαδικού πνεύματος και διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού,
  • Καλή γνώση της αγοράς λιανικής
  • Ικανότητες επικοινωνίας, παρουσίασης και διαπραγμάτευσης,
  • Γνώση αγγλικών για επικοινωνία και τεχνικό λεξιλόγιο είναι επιθυμητή.
  • Γνώση χειρισμού H/Y (Microsoft Office) και εμπορικών προγραμμάτων
  • Ικανότητα γρήγορης προσαρμογής στο νέο ERP της εταιρίας.
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια σε εθνικό επίπεδο.
  • Άδεια-Δίπλωμα οδήγησης
  • Οργανωτικός και μεθοδικός χαρακτήρας
  • Επικοινωνιακή και προσιτή προσωπικότητα

Παροχές

  • Δυναμική εξέλιξης και σταθερότητα εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο & laptop
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Άριστες εργασιακές συνθήκες σε μία διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Όροι Πρόσληψης:

  • Η πρόσληψη αναμένεται να γίνει Άμεσα με την ολοκλήρωση της διαδικασίας
  • Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια