Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2020

Υπάλληλος Βack - Οffice

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ, ΜΑΓΟΥΛΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroupGreece, ηγέτιδα δύναμη στον χώρο του ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, πολύ γνωστής αλυσίδας Ηλεκτρικών
Ειδών, δυναμικό/ή υποψήφιο/α που θα στελεχώσει τη θέση Υπαλλήλου Back-Office στις Κεντρικές Αποθήκες της εταιρίας σε Ασπρόπυργο και Μαγούλα.

Η θέση αφορά 6ήμερη εργασία πλήρους απασχόλησης σε κυλιόμενες βάρδιες!

Περιγραφή θέσης εργασίας:
Ο κάτοχος της θέσης θα συμβάλει στην καθημερινή διαχείριση του έργου των αποθηκών της εταιρείας, στη σωστή και έγκαιρη οργάνωση των παραγγελιών καθώς και στην επίλυση των όποιων προβλημάτων, έχοντας τις εξής αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση παραγγελιών στο WMS
  • Διαχείριση παραγγελιών πελατών & καταστημάτων
  • Διαχείριση δελτίων παραλαβής από προμηθευτές
  • Καθημερινή επικοινωνία με προϊσταμένους αποθήκης για την οργάνωση του έργου
  • Παρακολούθηση και επίλυση προβλημάτων
  • Διαχείριση emails

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πτυχίο στον τομέα των Logistics θα εκτιμηθεί δεόντως
  • Επιθυμητή εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο
  • Γνώση WMS
  • Βασικές γνώσεις SAP ή άλλου ERP
  • Πολύ καλή γνώση Excel
  • Εξαιρετική διαχείριση χρόνου και αντίληψης προτεραιοτήτων
  • Εμπειρία στη διαχείριση πολλαπλών ταυτόχρονων διαδικασιών
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

    Υπάλληλος Βack-Οffice