Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/12/2022

Front Office Manager στην Σκιάθο

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Front Office Manager για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2023.

Αρμοδιότητες :
• Υπεύθυνος για την έκδοση και τήρηση του πλάνου εργασίας του τμήματος υποδοχής
• Οργάνωση, κατανομή και έλεγχος των εργασιών που απαιτούνται για την σωστή και ομαλή διεξαγωγή των υπηρεσιών του τμήματος υποδοχής
• Υπεύθυνος για την επίτευξη των στόχων του τμήματος υποδοχής.
• Έχει επαφή με τους πελάτες για την επίλυση παραπόνων
• Βρίσκεται σε συνεχή επαφή με τα τμήματα των Κρατήσεων, Οροφοκομίας και Υποδοχής.
• Συνεργάζεται με τους Guides των τουριστικών γραφείων για οτιδήποτε αφορά την ομαλή διαμονή των πελατών.
• Επιβλέπει τις καθημερινές επαφές των υπαλλήλων υποδοχής με τους πελάτες (πληροφορίες, παράπονα).
• Ελέγχει τις αφίξεις της επόμενης ημέρας καθώς και κατανέμει τα δωμάτια ανάλογα με την κράτηση και την επιθυμία των πελατών(allocation).
• Εισηγείται προσλήψεις και απολύσεις προσωπικού του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
• Αρίστη Γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Πνεύμα εξυπηρέτησης πελατών
• Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
• Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
• Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
• Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
• Προσεγμένη εμφάνιση

Επιθυμητά Προσόντα
• Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή Marketing
• Γνώση 2ης ξένης γλώσσας
• Εμπειρία χρήσης λογισμικού κρατήσεων ξενοδοχείων
Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

Παρέχονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση