Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/09/2022

Web/Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία Web Design και Digital Marketing που παρέχει τις υπηρεσίες της στην Θεσσαλονίκη εδώ και 15 χρόνια, αναζητά έναν/μία παθιασμένο/η και ταλαντούχο/α Web/Graphic Designer με εμπειρία για να ενταχθεί στην διαρκώς αναπτυσσόμενη ομάδα της!

Κύριες αρμοδιότητες:

  • UI design για eshop και site παρουσιάσεων
  • Δημιουργία προωθητικού υλικού για marketing campaigns όπως web banners, social media visuals και animations
  • Graphic design και σχεδίαση εταιρικής ταυτότητας, λογοτύπων και διαφημιστικών εντύπων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο γραφιστικής ή σχετική πιστοποίηση σε web ή graphic design
  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Portfolio με ολοκληρωμένα design projects (θα ληφθούν υπόψη μόνο οι αιτήσεις που συνοδεύονται από portfolio)
  • Άριστη γνώση Photoshop, Illustrator, Adobe XD
  • Καλή γνώση After Effects ή άλλης εφαρμογής για animation
  • Δημιουργικότητα και πάθος για το web και graphic design
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα να λειτουργεί καλά μέσα σε μια ομάδα καθώς και αυτόνομα
  • Καλή διαχείριση χρόνου και δεξιότητες επικοινωνίας

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή και ασφάλιση, αντίστοιχη των ικανοτήτων
  • Διαρκείς ευκαιρίες ανάπτυξης και επιμόρφωσης
  • Work/life balance
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον