Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/01/2021

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H MASTER PLUS HR, για λογαριασμό πελάτη της εταιρίας παροχής Συμβουλευτικών και Λογιστικών Υπηρεσιών στη Ανατολική Θεσσαλονίκη,
αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση:

ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ

Περιγραφή Θέσης:

• Έκδοση μισθοδοσίας και αποδείξεων πληρωμής
• Υπολογισμός και αποστολή ΑΠΔ & ΦΜΥ
• Διαχείριση προγραμμάτων απασχόλησης ΟΑΕΔ
• Επικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ, ΕΦΚΑ)
• Σύνταξη συμβάσεων εργασίας, μεταβολές ωραρίων, προσλήψεων, αποχωρήσεων, βεβαιώσεις αποδοχών
• Διαχείριση αδειών και ασθενειών
• Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ
• Παρακολούθηση και ενημέρωση για αλλαγές στην εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
• Επικοινωνία με τους πελάτες του γραφείου
• Επικοινωνία με τις υπηρεσίες του Ελληνικού Δημοσίου
• Υποστήριξη στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, όπου απαιτείται.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Λογιστικής
• Πολύ καλή γνώση του MS Office, κυρίως Excel και Word
• Καλή γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη
• Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
• Γνώση των προγραμμάτων μισθοδοσίας της Epsilonet θα συνεκτιμηθεί.

Παροχές

Παροχές:

• Μισθός
• Ασφάλιση
• Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
• Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες
• Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων.