Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2023

Executive Housekeeper

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ | ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS
που βρίσκεται στην Πάτμο
αναζητά για την τουριστική περίοδο 2023

Αρμοδιότητες:
• Προσλαμβάνει και εκπαιδεύει προσωπικό για το Τμήμα Οροφοκομίας (Housekeeping)
• Σχεδιάζει το πρόγραμμα του προσωπικού (βάρδιες, ρεπό, κλπ.).
• Προγραμματίζει τον καθαρισμό των δωματίων σύμφωνα με τις κρατήσεις και ενημερώνετε για ειδικά αιτήματα πελατών που αφορούν την καθαριότητα των δωματίων τους
• Εποπτεύει το προσωπικό και ελέγχει την καθαριότητα στα δωμάτια, στην αίθουσα πρωινού αλλά και στους υπόλοιπους χώρους του ξενοδοχείου
• Διασφαλίζει πως όλες οι εργασίες καθαριότητας εκτελούνται βάσει διεθνών προτύπων ασφάλειας και υγιεινής αλλά και όσων ορίζει το ξενοδοχείο
• Είναι υπεύθυνη για τη διαχείριση των προμηθειών του τμήματος
• Συνεργάζεται με το Τμήμα Συντήρησης ώστε να επιλύονται τεχνικά προβλήματα που εντοπίζονται
• Συμμετέχει στις εργασίες καθαριότητας όταν οι συνθήκες το επιβάλλουν
• Αναφέρεται στον/στην Hotel Manager

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε ξενοδοχεία 5*
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Ικανότητα multi-tasking και επίλυσης προβλημάτων
• Διοικητικές ικανότητες και ικανότητα συντονισμού ομάδας
• Προσανατολισμός στην παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και προδιαγραφών
• Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ Τουριστικών Επαγγελμάτων επιθυμητό

Παροχές

• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Διαμονή σε 2κλινο δωμάτιο πολύ κοντά στο ξενοδοχείο που παρέχει WiFi, TV, κλιματισμό, μικρό ψυγείο και κοινόχρηστο πλυντήριο ρούχων
• Διατροφή: τρία (3) γεύματα ημερησίως
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία στο
e-mail: hr@patmosaktis.gr