Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/01/2021

Πολιτικός Μηχανικός - Διεύθυνση Έργων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρία SALVAN Constructions αναζητά Πολιτικό Μηχανικό για τη θέση του Διευθυντή Έργων.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Συντονίζει και ελέγχει την εφαρμογή των μελετών των έργων κατασκευής, την πρόοδο των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος, καθώς και του χρονοδιαγράμματος του εκάστοτε έργου
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις και επιμετρήσεις των απαιτούμενων υλικών- εργασιών, διενεργεί έρευνα αγοράς για την προμήθεια τους και παρακολουθεί τη διαδικασία παραλαβής τους
  • Εποπτεύει την ορθή υλοποίηση των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις προδιαγραφές της κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών
  • Συντάσσει και ελέγχει τους λογαριασμούς - πιστοποιήσεις των υπεργολάβων
  • Υποστηρίζει την προετοιμασία των υποβολών προς τον Κ.τ.Ε
  • Τηρεί ημερολόγιο και αρχείο έργου
  • Υποστηρίζει την οργάνωση και τον συντονισμό των εργασιών του εργοταξίου
  • Παρέχει υποστήριξη και καθοδήγηση στους εργοδηγούς
  • Προετοιμάζει αναφορές σε εβδομαδιαία / μηνιαία βάση και ενημερώνει τον Διευθυντή Έργου σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών
  • Προλαμβάνει και επιλύει τεχνικά προβλήματα κατασκευής του έργου
  • Διασφαλίζει ότι το έργο υλοποιείται σύμφωνα με τα πρότυπα Ποιότητας, Υγείας και Ασφάλειας της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού Τ.Ε.Ι. / Α.Ε.Ι
  • 5 έτη κατ' ελάχιστον εμπειρία σε επίβλεψη και συντονισμό εργοταξίου Κτιριακών έργων - επιθυμητή σχετική εμπειρία σε κατασκευή βιομηχανικών κτηρίων
  • Ευχέρεια σε σύνταξη προμετρήσεων, επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών ( προφορικά και γραπτά)
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office, AutoCAD, MS Project
ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ
  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων και άμεση ανταπόκριση
  • Εργατικότητα, συνέπεια και τήρηση διαδικασιών

Παροχές

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο