Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/04/2022

Εγκαταστάτης Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη Νορβηγία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από τεχνική εταιρεία με προσανατολισμό και στην παγκόσμια αγορά με έργα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, ζητείται Τεχνικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών για το τμήμα εγκαταστάσεων κεραιοσυστημάτων κινητής τηλεφωνίας.

Το κάθε νέο μέλος θα εντάσσεται σε ομάδες τεχνικών/εναεριτών που θα διεκπεραιώνει έργα σε σταθμούς κινητής τηλεφωνίας στην Νορβηγία.

Αρμοδιότητες:
  • Εγκατάσταση και ενεργοποίηση Τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού (Antennas, RRU, BBU, Fiber optic, DC Cable) σε εγκαταστάσεις κεραιών κινητής τηλεφωνίας
  • Εγκατάσταση και ενεργοποίηση MicrowaveLinks
  • Εγκατάσταση καλωδίων -μετρήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης Β’ κατηγορίας
  • Γνώση Αγγλικών
  • Γνώση υπολογιστών
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις ολοκληρωμένες.

Απαραίτητα Προσόντα & δεξιότητες

  • Εμπειρία σε εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού- κεραιών κινητής τηλεφωνίας.
  • Εμπειρία εναερίτη επιθυμητή
  • Ομαδική εργασία
  • Οργανωτικότητα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Συνέπεια
  • Προσαρμοστικότητα

Παροχές

Ως νέο μέλος στην εταιρεία μας θα έχεις :

  • Πολύ καλός/ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Δυνατότητα για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σύγχρονο αντικείμενο όπως είναι η τεχνολογία 4G και 5G στις εγκαταστάσεις δικτύων και κινητής τηλεφωνίας
  • Συμμετοχή των υπαλλήλων σε εκπαίδευση και πιστοποίηση σε σχέση με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό.
  • Δεκτές αιτήσεις και από υποψήφιους χωρίς εμπειρία για απασχόληση στην Ελλάδα (υπάρχουν και θέσεις για νέους χωρίς εμπειρία με διάθεση να εξειδικευτούν σε ένα δυναμικό κλάδο όπως είναι οι τηλεπικοινωνίες)