Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/1/2022

Σχεδιαστής - Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία βρίσκεται στη ΒΙΠΕΘ (Σίνδο). Ως σχεδιαστής / μηχανολόγος μηχανικός ο ρόλος σας θα είναι να σχεδιάζετε νέα μοντέλα και να είστε σε θέση να δώσετε τις κατάλληλες οδηγίες στους χειριστές των μηχανημάτων για τη σωστή παραγωγή και συναρμολόγησή τους.

Κύρια καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός των προϊόντων και των εξαρτημάτων τους σε δισδιάστατη και τρισδιάστατη μορφή
  • Δημιουργία τεχνικών φακέλων των προϊόντων με μηχανολογικά σχέδια και “Bill of Materials”
  • Σύνταξη οπτικών προσφορών σε συντονισμό με το τμήμα πωλήσεων

Συμπληρωματικά καθήκοντα:

  • Αναζήτηση προτάσεων που θα βελτιστοποιήσουν τη λειτουργικότητα των προϊόντων
  • Έρευνα και προτάσεις για χρήση / αντικατάσταση υλικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Πολύ καλή γνώση Solid Works με εξειδίκευση στο sheet metal
  • Πολύ καλή γνώση Metalix
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (MS OFFICE)
  • Συνεργατικό άτομο
  • Προσήλωση στην εφαρμογή κανόνων και διαδικασιών
  • Κάτοχος οχήματος ΙΧ

Θα εκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Κάτοικος δυτικής Θεσσαλονίκης
  • Γνώση δεύτερης γλώσσας

Παροχές

Τι σας παρέχονται:
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες εγκαταστάσεις
  • Ανταγωνιστικές απολαβές
  • Σταθερότητα, που προσφέρει μια εταιρεία με πορεία πάνω από 60 χρόνια ιστορίας