Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/3/2023

Διευθυντής/τρια Καταστήματος - Βόλος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΒΟΛΟΣ

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, αλυσίδα καταστημάτων λιανικής πώλησης στο χώρο της ομορφιάς με ηγετική θέση στον χώρο του αναζητά τον/την κατάλληλο/η υποψήφιο/α για να στελεχώσει θέση Διευθυντή/τρια Καταστήματος για την περιοχή του Βόλου.

Καθήκοντα θέσης:

  • Πάθος για την επίτευξη στόχων και την ανάπτυξη της εταιρείας (παρακολούθηση / πρόταση, υλοποίηση)
  • Καθορισμός προσωπικών στόχων της ομάδας / Ανάθεση αρμοδιοτήτων
  • Ανάλυση αποτελεσμάτων και δημιουργία σχεδίων δράσης (action plans)
  • Συμβολή στο εμπορικό πλάνο
  • Διαχείριση των δεικτών του καταστήματος, για την επίτευξη κερδοφορίας και ανάπτυξης
  • Επίβλεψη, στήριξη και παρακίνηση της ομάδας
  • Καθοδήγηση ομάδας και υλοποίηση εκπαιδευτικού πλάνου, βάση των αναγκών
  • Ικανότητα επιλογής υποψηφίων για την στελέχωση του καταστήματος, αξιολόγηση, απόδοση
  • Διαχείριση και επίβλεψη των operational αναγκών του καταστήματος
  • Διαχείριση προγραμμάτων / βαρδιών, οργανωτικών λειτουργιών του καταστήματος
  • Εφαρμογή εταιρικών διαδικασιών και πολιτικών
  • Συντονισμός παροχής υπηρεσιών (services) και πωλήσεων
  • Floor Management και ρύθμιση αρμοδιοτήτων
  • Οργάνωση τακτικών λειτουργιών καταστήματος (παραλαβές, ημερήσιες απογραφές, Logistics)
  • Εφαρμογή διαδικασιών / παρακολούθηση αποτελεσμάτων
  • Επίβλεψη της ομαλής λειτουργίας του καταστήματος
  • Συνεχής ενημέρωση σε θέματα trends και τάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Απαραίτητη η καλή γνώση αγγλικών
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας, θεωρείται ως πλεονέκτημα
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Απαιτούμενη και αποδεδειγμένη εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων (ομάδα διοίκησης καταστήματος), τουλάχιστον 5 έτη
  • Εμπειρία στο χώρο του Λιανεμπορίου, θεωρείται απαραίτητη
  • Εμπειρία σε αντίστοιχο κλάδο, είναι πλεονέκτημα
  • Δυναμισμός ,Ομαδικό πνεύμα και άριστες σχέσεις συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης ομάδας, Διαχείριση συγκρούσεων
  • Πάθος για τις πωλήσεις και την επίτευξη στόχων
  • Κατανόηση δεικτών και αποτελεσμάτων
  • Κριτική ικανότητα
  • Συνεχής θέληση για μάθηση και εξέλιξη
  • Lead by Example τρόπος συνεργασίας και ηγεσίας

Παροχές

  • Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιβράβευση της απόδοσης και της επίτευξης στόχων με ανταγωνιστικά Bonus κάθε μήνα και ετήσια βάση αποτελεσμάτων
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση