Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/1/2023

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ΣΑΛΚΟ ΑΕ,  με δραστηριοποίηση στο χώρο  Επεξεργασίας και Εμπορίας Καφέ, αναζητά άτομα για τη στελέχωση των Πωλήσεων B2B σε καταστήματα τροφίμων και εστίασης στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες

  • Επίτευξη στόχου πωλήσεων
  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Ανάπτυξη νέων συνεργασιών λιανικής & χονδρικής
  • Παρακολούθηση ραφιών σε καταστήματα τροφίμων (merchandising)
  • Εκτέλεση & παρακολούθηση προωθητικών ενεργειών
  • Εφαρμογή τιμολογιακής πολιτικής
  • Ανάλυση - αξιολόγηση ανταγωνισμού και αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης οικονομικής ή θετικής κατεύθυνσης
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες & ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δημιουργικότητα με προσήλωση στο στόχο

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να στείλουν το βιογραφικό τους με φωτογραφία.

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός + Bonus
  • Eπαγγελματικό αυτοκίνητο
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον