Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2020

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται γερμανόφωνο άτομο (κατά προτίμηση μηχανικός) για το τμήμα πωλήσεων προϊόντων σε εταιρεία κατασκευής ανελκυστήρων με έδρα στο Ωραιόκαστρο.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

• Τηλεφωνική επικοινωνία με υπάρχων δίκτυο πωλήσεων και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
• Σύνταξη οικονοομοτεχνικών προσφορών στη γερμανική γλώσσα
• Υποστήριξη του τεχνικού τμήματος κατά τη φάση της μελέτης
• Δια ζώσης συναντήσεις στην έδρα της εταιρίας είτε στην έδρα των υπαρχόντων/υποψηφίων πελατών
• Υποστήριξη μετά την πώληση

Απαραίτητα Προσόντα

• Άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας
• Πτυχίο ΤΕΙ ή ανώτερο
• Πολύ καλή χρήση Αγγλικής γλώσσας
• Επικοινωνία, μεθοδικότητα
• Βασική γνώση υπολογιστών (word, excel, internet)

Επιθυμητά προσόντα:

• Γνώση τεχνικής ορολογίας στη Γερμανική γλώσσα
• Γνώση του προϊόντος του ανελκυστήρα

Παροχές

• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητες μπόνους εργασίας
• Συνεχής εξέλιξη