Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/11/2022

Υπάλληλος Υποδοχής - Γραμματέας

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό Ελληνικής εμπορικής εταιρίας με ισχυρή εξαγωγική δραστηριότητα και έδρα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, αναζητείται:

Υπάλληλος Υποδοχής - Γραμματέας - (Ref. 6347/SEC/RS/GR)

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:
  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση επισκεπτών στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας
  • Λειτουργία του τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε αντίστοιχη θέση εξαγωγικής εταιρείας
  • Σχετικές σπουδές σε επίπεδο ΙΕΚ/ΤΕΙ. Κατοχή πτυχίου ΑΕΙ θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office και εργαλείων internet.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ακεραιότητα, επαγγελματισμό και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικό μισθό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.