Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/4/2019

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η SmartWebDesign αναζητά Digital Marketing Specialist για να προστεθεί στην ομάδα μας στη Θεσσαλονίκη!

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να κατέχει γνώσεις SEO, Google AdWords, Analytics, Facebook και Instagram marketing.

Αρμοδιότητες:

Οι καθημερινές υποχρεώσεις του υποψηφίου περιλαμβάνουν:

  • Καθημερινή ενασχόληση πάνω σε SEO projects
  • Δημιουργία, διαχείριση και βελτιστοποίηση Google Ad Campaign σε Αγγλικά και Ελληνικά
  • Social Media Marketing & Advertising
  • Συγγραφή SEO Focused κειμένων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Γνώση On-page SEO τακτικών
  • Εμπειρία σε: SEO, PPC, Social Media Marketing, Content Marketing
  • Άριστη Γνώση Ελληνικών, Αγγλικών
  • Δυνατότητα χάραξης και δημιουργίας Data Driven στρατηγικών με στόχο το μέγιστο ROI
  • Πολύ καλή χρήση των εργαλείων: Search console, Google Analytics, Google Ad

Θα θεωρηθούν ως συν:

  • Προϋπηρεσία άνω των 2 ετών
  • Γνώση τρίτης ή παραπάνω γλωσσών
  • Πτυχίο σχετικό με το marketing ή αντίστοιχου αντικειμένου

Παροχές

Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό μισθό βάσει των ικανοτήτων του υποψηφίου
  • Νεανικό και ευχάριστο περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης και εργασίας πάνω σε ενδιαφέροντα project