Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/06/2022

Ασφαλιστικός/Επενδυτικός Σύμβουλος

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Ποιοί είμαστε;

Είμαστε επίσημο γραφείο πωλήσεων εταιρικού δικτύου της Εθνικής Ασφαλιστικής. Η ομάδα μας αποτελείται από 25 εξειδικευμένους Ασφαλιστικούς και Επενδυτικούς Συμβούλους και μετρά 15 χρόνια επιτυχημένης πορείας.

Καθοδηγούμενοι από την αποστολή μας να προσφέρουμε στους ασφαλισμένους υπηρεσίες υψηλής ποιότητας επενδύουμε στην εκπαίδευση και την ανάπτυξη των στελεχών μας.

Σχετικά με το ρόλο:

Βασικό στοιχείο της στρατηγικής ανάπτυξής μας είναι η ενδυνάμωση της Ομάδας μας μέσω της προσέλκυσης και της καλλιέργειας κορυφαίων ταλέντων.

Ως Ασφαλιστικός και Επενδυτικός Σύμβουλος μέσω συνεχούς εκπαίδευσης και ενημέρωσης θα προτείνεις στους καταναλωτές προϊόντα και υπηρεσίες που να καλύπτουν τις δικές τους ασφαλιστικές ανάγκες, στο πλαίσιο των οικονομικών δυνατοτήτων τους, με ταυτόχρονη παροχή της μέγιστης δυνατής προστασίας. Η ευθύνη σου ως Σύμβουλος δεν παύει με την πώληση, αλλά εκτείνεται σε ολόκληρο τον κύκλο ζωής προϊόντος.

Αρμοδιότητες:

  • Έρευνα αγοράς και στόχευση σε δυνητικό πελατολόγιο (Ιδιώτες-Εταιρείες).
  • Προγραμματισμός συναντήσεων και παρουσιάσεις των υπηρεσιών της Εταιρείας (Ασφαλιστικά-Επενδυτικά προγράμματα).
  • Διαπραγμάτευση και κλείσιμο συμφωνιών.
  • Συμβουλευτική/Συνεχής εξυπηρέτηση του Πελάτη.
  • Παρακολούθηση της αγοράς και εντοπισμός ευκαιριών συνεργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για εμάς:
  • Έχει έμφυτη τη διάθεση για εξέλιξη και αντιλαμβάνεται την ιδέα και τα οφέλη του να δημιουργήσει τη δική του επιχείρηση.
  • Είναι ανοιχτός -ή στα ερεθίσματα της αγοράς αξιοποιώντας κάθε δυνατή ευκαιρία.
  • Βλέπει θετικά τις προκλήσεις και αναλαμβάνει πρωτοβουλίες.
  • Καθοδηγείται από τους στόχους του και αυτοπαρακινείται.
  • Του αρέσει η επικοινωνία και η οικοδόμηση σχέσεων εμπιστοσύνης.

Παροχές

  • Υψηλές μηνιαίες αποδοχές με επιπλέον bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχου.
  • Συνεχής εκπαίδευση για επαγγελματική εξειδίκευση και σταδιοδρομία.
  • Συμμετοχή σε εταιρικούς διαγωνισμούς σε ταξίδια.
  • Δυνατότητα χρήσης πρωτοποριακών ηλεκτρονικών εφαρμογών.
  • Ανοιχτή εταιρική κουλτούρα.