Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/1/2022

Hr Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία στον κλάδο της Υγείας, ψάχνει έναν ταλαντούχο και έμπειρο HR Manager, που επιδιώκει να κάνει το επόμενο βήμα στην καριέρα του..

Ο Υπεύθυνος του τμήματος HR θα διαμορφώσει όλες τις απαραίτητες διαδικασίες που απαιτούνται για την ορθότερη οργάνωση και λειτουργία του τμήματος και του συνόλου των εργαζομένων της εταιρείας.

Εάν έχετε πρακτική εμπειρία ανθρώπινου δυναμικού σε δομημένο εργασιακό περιβάλλον και επιθυμείτε να γίνετε μέλος μιας διευρυνόμενης και φιλόδοξης εταιρείας, αναπτύσσοντας την καριέρα σας και εξελίσσοντας περαιτέρω τα προσόντα σας, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες
Οι αρμοδιότητες του HR Manager περιλαμβάνουν:

  • Διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού (ενημέρωση βάσης δεδομένων προσωπικού, μισθοδοσία, αρχεία αδειών, παροχές εργαζομένων κ.λ.π.)
  • Εφαρμογή στρατηγικών και πρωτοβουλιών ανθρώπινου δυναμικού που ευθυγραμμίζονται με τη συνολική επιχειρηματική στρατηγική
  • Άμεση συνεργασία με τη διοίκηση και παροχή συμβουλευτικής σε ζητήματα ανθρώπινων πόρων
  • Διαμόρφωση της διαδικασίας προσέλκυσης νέων ταλέντων
  • Συντονισμός των διαδικασιών ανάπτυξης εργαζομένων και διαχείρισης ταλέντων
  • Συντονισμός του συστήματος αξιολόγησης απόδοσης
  • Συμμετοχή σε έργα ανθρώπινου δυναμικού και υποβολή προτάσεων για την ανάπτυξη και αναβάθμιση συστημάτων και διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του HR Manager θα πρέπει να έχει:
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων/Ψυχολογίας ή άλλης σχετικής ειδίκευσης
  • Μεταπτυχιακό στη Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • 2 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο
  • Γνώση Αγγλικών
  • Γνώση υπολογιστών, συγκεκριμένα MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)
  • Προηγούμενη εμπειρία με την πλατφόρμα ERGANI και συστημάτων ERP
Δεξιότητες
Ως HR Manager, πρέπει να έχετε τις ακόλουθες δεξιότητες:
  • Επίλυση προβλημάτων με αποδεδειγμένο ιστορικό αποτελεσμάτων
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα να παρέχετε με επιτυχία σχετική και άμεση ανατροφοδότηση σε ένα γρήγορο και πολύπλοκο περιβάλλον
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές, προφορικές και γραπτές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Πάθος για εργασία σε ανθρωποκεντρικό περιβάλλον
  • Ομαδικό πνεύμα & συνεργασία
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Δεξιότητες προγραμματισμού & οργάνωσης
  • Δυνατότητα χειρισμού ευαίσθητων πληροφοριών με εμπιστευτικό τρόπο

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του HR Manager:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον σε ένα αναπτυσσόμενο όμιλο επιχειρήσεων
  • Δυνατότητα για επαγγελματική εξέλιξη