Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2017

Υπάλληλος Γραφείου (κωδ.θέσης: 722/ 72283)

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της στο χώρο της μεσιτείας ασφαλίσεων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Συγκριτική τιμολόγηση κλάδου αυτοκινήτου

·      Διαχείριση ζημιών ομαδικών συμβολαίων υγείας

·      Εξυπηρέτηση πελατών και συνεργατών

·      Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου

Απαραίτητα Προσόντα

·      Απολυτήριο Λυκείου/ Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ

·      Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση ασφαλιστικού γραφείου ή εταιρίας

·      Επιθυμητή η πιστοποίηση επιπέδου Α και η εξοικείωση στη διαχείριση συμβολαίων πυρός ή/ και υγείας

·      Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

       Οργανωτικότητα, επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.