Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/7/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο κατασκευής μηχανολογικού εξοπλισμού διαχείρισης απορριμμάτων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Καταχώρηση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγραφών
• Τιμολογήσεις πελατών
• Παρακολούθηση αποθήκης
• Συμμετοχή στη καθημερινή ροή των εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής
• Δύο (2) έτη προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Εμπειρία σε λογιστήριο αποθήκης ή σε λογιστήριο ανταλλακτικών αυτοκινήτων επιθυμητή όχι απαραίτητη
• Απαραίτητη η γνώση τιμολόγησης
• Άριστη ικανότητα οργάνωσης και τήρηση προθεσμιών
• Σταθερή απόδοση και προσαρμογή σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ιδιωτική ασφάλιση
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας