Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2021

Υπεύθυνος Προμηθειών / Αγορών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Προμηθειών/Αγορών από εταιρία ιατρικών αναλωσίμων

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση υφιστάμενων συνεργασιών με προμηθευτές και πραγματοποίηση αγορών
  • Έρευνα αγοράς, αναζήτηση προμηθευτών και σύναψη νέων συνεργασιών
  • Διαπραγμάτευση προς προμηθευτές
  • Έλεγχος προδιαγραφών, πιστοποιητικών - Παρακολούθηση ISO
  • Παρακολούθηση του κόστους των προμηθειών και βελτιστοποίηση
  • Παρακολούθηση του χρόνου παράδοσης από προμηθευτές
  • Ανάλυση και αξιολόγηση αποθέματος
  • Παρακολούθηση των αποθεμάτων και εισήγηση για αναπλήρωση ή για δομικές αλλαγές στη διαχείριση των αποθεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Ευχέρεια και αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε χειρισμό προγραμμάτων ERP
  • Πολύ καλη γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS OFFICE
  • Υψηλή ικανότητα συνθετικής και αναλυτικής σκέψης
  • Τήρηση προθεσμιών, συνέπεια, ακρίβεια
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες, αποτελεσματικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας