Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/09/2019

Social Media & Internet Marketer

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ΜΑΛΛΙΑΡΗΣ Α.Ε. αναπτύσσει σήμερα στην Ελλάδα και την Κύπρο, τα brand Claire’s και Hunkemoller.

Με καταστήματα στους μεγάλους εμπορικούς δρόμους της χώρας και τα σημαντικότερα εμπορικά κέντρα, αναζητούμε Part time συνεργάτη για την βελτίωση, προώθηση και περαιτέρω ενδυνάμωση της online παρουσίας των brand μας στο Internet και τα Social Media.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης είναι:

  • Λειτουργία των Social Media καναλιών των brands.
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση όλων των digital marketing ενεργειών σε συνεργασία με το τμήμα Marketing της εταιρίας.
  • Προώθηση του ηλεκτρονικού καταστήματος της εταιρίας (www.hunkemoller.gr)
  • Online διαφήμιση μέσω google ads και των δύο brand.
  • Λειτουργία και βελτίωση (SEO / SEM ) των εταιρικών ιστοσελίδων.
  • Branding μέσω Influencers, Bloggers κτλ

Απαραίτητα Προσόντα

Η ιδανική υποψήφια πρέπει να έχει τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Γνώσεις Wordpress / Joomla
  • Γνώσεις Facebook / Instagram Ads
  • Γνώσεις Google Adwords / SEO / SEM
  • Γνώση Photoshop ή άλλου προγράμματος επεξεργασίας εικόνων θα εκτιμηθεί

Παροχές

Προσφέρουμε

  • Εργασία απο το σπίτι με βάση το δικό σου πρόγραμμα.
  • Ευκαιρία να δείς πως λειτουργεί μια εταιρία retail πανελλήνιου βεληνεκούς.
  • Ασφάλιση και αποδοχές ανάλογα με τις συμφωνημένες ώρες απασχόλησης.

*Θα προτιμηθεί κάτοικος ευρύτερης περιοχής Πατρών / Αχαϊας για λόγους συνεντεύξεων*