Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/03/2020

Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρία που δραστηριοποιείται στην τουριστική αγορά αναζητά νέο συνεργάτη για την κάλυψη της θέσης του Marketing Manager στα κεντρικά της εταιρείας στο Νέο Ηράκλειο Αττικής.

Περιγραφή θέσης:
• Υποστήριξη & συντονισμός πλάνων και ενεργειών marketing
• Παραγωγή διαφημιστικού υλικού σε συνεργασία με το δημιουργικό τμήμα
• Ενημέρωση & διαχείριση περιεχομένου των ιστοσελίδων της εταιρίας
• Διαχείριση εταιρικών λογαριασμών στα Social Media
• Email Marketing
• Δημιουργία & διαχείριση online campaigns
• Ανάλυση & Reporting
• Επικοινωνία - συντονισμός με το Τμήμα Πωλήσεων για την επίτευξη στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο με αντικείμενο το Marketing ή σχετικό τομέα
• Απαραίτητη προηγούμενη προϋπηρεσία
• Εξαιρετικές ικανότητες στη γραπτή επικοινωνία και στη σύνταξη κειμένων σε Ελληνικά και Αγγλικά
• Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων Office
• Γνώσεις Digital Marketing και Social Media
• Εξωστρέφεια, επικοινωνιακές ικανότητες, διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Στρατηγική, αναλυτική και καινοτόμα σκέψη
• Εργατικότητα, ανάληψη ευθυνών και πρωτοβουλιών

Παροχές

Παροχές:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας