Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/11/2021

Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία NetOne που δραστηριοποιείται στον χώρο χονδρικής πώλησης αξεσουάρ και ανταλλακτικών κινητής τηλεφωνίας, και υπηρεσιών ενέργειας και τηλεπικοινωνιών, επιθυμεί να προσλάβει, Υπάλληλο για την Αποθήκη με απαραίτητη Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη.

Βασικές αρμοδιότητες Θέσης

  • Φόρτωση / εκφόρτωση εμπορευμάτων
  • Φυσική και λογιστική παραλαβή εμπορευμάτων
  • Ενδοδιακίνηση αποθεμάτων από τον χώρο παραλαβής σε θέσεις
  • Εκτέλεση παραγγελιών (picking)
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της αποθήκης
  • Απογραφή / έλεγχος των αποθεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε θέση αποθηκάριου
  • Εξαιρετική ικανότητα επικοινωνίας με προσανατολισμό στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Αποτελεσματικότητα στην επίτευξη στόχων
  • Απαραίτητη εμπειρία σε λογιστική διαχείριση αποθεμάτων και προγραμμάτων ERP/CRM (πχ. Soft1, Zeus)
  • Πολύ καλή χρήση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Explorer)
  • Δυνατότητα συνεχούς προσαρμογής και επιθυμία εκμάθησης νέων τεχνολογιών

Δεξιότητες - Ικανότητες

  • Ομαδικός/ή
  • Θετικός Χαρακτήρας
  • Problem Solver
  • Επικοινωνιακός/η
  • Συνεργάσιμος/η
  • Διδάξιμος/η
  • Δίπλωμα Ι.Χ.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία σαν υπάλληλος αποθήκης

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων (μισθό και ασφαλιστική κάλυψη)
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες σταδιοδρομίας και ανέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας