Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/10/2022

HR & Payroll Supervisor

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Έχετε εμπειρία στη μισθοδοσία; Δίνετε έμφαση στο αποτέλεσμα και έχετε ανθρωποκεντρική προσέγγιση, αγάπη και πάθος για το HR; Αναζητάτε μια συναρπαστική νέα σταδιοδρομία, σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον; Θα σας ενδιέφερε μια θέση HR & Payroll Supervisor στον κλάδο του επισιτισμού στη Θεσσαλονίκη; Εάν ναι, τότε αυτή η θέση HR & Payroll Supervisor είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Aνάπτυξη πολιτικής αμοιβών & παροχών καθώς και σχεδιασμού συστήματος αξιολόγησης και παρακίνησης εργαζομένων
  • Προετοιμασία, εκτέλεση, έκδοση και έλεγχο μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κ.λπ.)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κ.λπ.)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)
  • Έκδοση μηνιαίων οικονομικών αναφορών (budgeting, reporting)
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση εργαζομένων σχετικά με θέματα μισθοδοσίας
  • Συνεργασία με τα παραρτήματα της εταιρίας για μεταφορές / μετακινήσεις / αλλαγές προσωπικού
  • Διαχείριση του συστήματος αμοιβών και παροχών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (HR, Χρηματοοικονομικής, Οικονομικής Κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε θέση μισθοδοσίας ή αμοιβών και παροχών σε λογιστήριο ή Διεύθυνση/Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, προγραμμάτων Payroll / ΕΡΓΑΝΗ και συστημάτων ERP

Προσωπικά Χαρακτηριστικά / Ικανότητες:

  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

  • Υψηλό πακέτο αμοιβών και παροχών (ανταγωνιστικός σταθερός μισθός, bonus, ιδιωτική ασφάλεια, κ.α.)
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό, σύγχρονο και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας