Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Senior Java Software Developer

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: COSMOS OFFICES
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Για την περαιτέρω στελέχωση των γραφείων μας στην Θεσσαλονίκη αναζητούμε Senior Java Developers που θα εργαστούν στα τμήματα μεγάλων και μακροπρόθεσμων έργων.

Τα καθήκοντα σας:

  • Ανάλυση, σύλληψη, σχεδιασμός, ανάπτυξη και έλεγχος νέων λειτουργιών λογισμικού
  • Συνεχής ανάπτυξη και συντήρηση πληροφοριακών συστημάτων
  • Συμμετοχή σε ερευνητικά έργα
  • Συνεργασία με τους πελάτες μας στα έργα τους
  • 3-rd level support

Απαραίτητα Προσόντα

Το προφίλ σας:

  • Ολοκληρωμένες σπουδές ηλεκτρολόγων μηχανικών & μηχανικών υπολογιστών, πληροφορικής ή αντίστοιχες σχολές πανεπιστημίου
  • Backend development σε Java, J2EE/JEE, JDBC, Hibernate, EJB, Servlets, Spring ή κάποιο άλλο framework
  • Frontend με κάποιο JavaScript framework π.χ. Vue, Angular ή React
  • Μακροχρόνια εργασιακή εμπειρία σε έργα ανάπτυξης λογισμικού
  • Ανεξάρτητη και αυτόνομη εργασία
  • Team work, επικοινωνιακές δεξιότητες και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πολύ καλά αγγλικά (επιθυμητά άλλα όχι απαραίτητα τα γερμανικά)

Παροχές

Τι σας προσφέρει η Comquent:

  • Ελκυστικό περιβάλλον εργασίας σε μια διεθνή ομάδα
  • Ανταγωνιστική αμοιβή πάνω από το μέσο όρο της αγοράς συν επιπλέον παροχές
  • Συνεχής εξέλιξη μέσω εσωτερικών και εξωτερικών εκπαιδεύσεων
  • Εξαιρετικές προοπτικές για την προσωπική σας ανάπτυξη
  • Team events και συμμετοχές σε διεθνή συνέδρια

Ευκαιρίες ανάπτυξης στην εταιρία μας:

  • Project Manager σε διεθνή έργα
  • Team Leader σε τμήμα ανάπτυξης

Λίγα λόγια για εμάς

Η Comquent ΜΕΠΕ είναι μια εταιρεία πληροφορικής και δραστηριοποιείται στους τομείς Software Development, Software Test Automation, Quality Management, καθώς και Continuous Integration & Continuous Delivery. Επιπλέον, παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες και εκπαιδεύσεις σε θέματα ανάπτυξης και διασφάλιση ποιότητας λογισμικού.

Η εταιρία δραστηριοποιείται στην γερμανική αγορά και εδρεύει στο συγκρότημα γραφείων «Cosmos Offices» (περιοχή Mediterranean Cosmos) στη Θεσσαλονίκη.

Είναι αυτονόητο ότι θα τηρηθεί πλήρης εχεμύθεια.