Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/4/2024

Front office agent

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΟΙΑ | ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Το Santo Collection Resorts & Villas, ένα collection από βιώσιμα και πολυτελή ξενοδοχεία στην Οία Σαντορίνης και μέλος του βραβευμένου Metaxa Hospitality Group, αναζητά για το τμήμα Front Office, για τη σαιζόν 2024:

Front Office Agent

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Υποδοχή των πελατών του ξενοδοχείου
  • Ενημέρωση του ξενοδοχειακού προγράμματος για κρατήσεις ή ακυρώσεις
  • Διεκπεραίωση των διαδικασίων check in και check out των πελατών
  • Σύνταξη report και ενημέρωση του Front Office Manager

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση υπαλλήλου υποδοχής σε ξενοδοχειακή μονάδα 5*
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων, Hospitality Management ή συναφούς κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση αγγλικών
Επιθυμητά προσόντα
  • Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών (Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά, Γαλλικά)
  • Εργασιακή εμπειρία στην Σαντορίνη
  • Γνώση προγράμματος Υποδοχής
  • Γνώση προγράμματος Opera

Παροχές

  • Διατροφή στο Staff Restaurant
  • Διαμονή στα εξοπλισμένα και άνετα Staff Houses (ένας συγκάτοικος maximum)
  • Μετακίνηση με τα σύγχρονα transfers συνεργαζόμενης εταιρείας
  • Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο (εταιρικοί διαγωνισμοί και εταιρικές επιβραβεύσεις, ''Employee of the Month'' και ''Employee of the Year'')
  • Αποπληρωμή εισιτηρίου (τιμή ακτοπλοϊκού) για την άφιξη και την αναχώρηση στη Σαντορίνη
  • Bonus Τέκνου και Bonus Γάμου (εάν γίνεις γονιός ή παντρευτείς κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας)
  • Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματος με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία τύπου ταυτότητας
ή διαβατηρίου.