Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/09/2020

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρίας, leader στην παραγωγή ειδικών γλυκισμάτων, με εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Λογιστή.

Αρμοδιότητες:
  • Καταχωρήσεις λογιστικών εγγραφών και παντός είδους δαπανών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για συμφωνία υπολοίπων και πληρωμές
  • Συμφωνία τραπεζών
  • Συμφωνία εμπορικού/λογιστικής
  • Συμμετοχή στα εκάστοτε projects του λογιστηρίου
  • Διαχείριση Taxisnet

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 4 - 5 χρόνια εμπειρίας, στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Καλή γνώση στην κατάρτιση δηλωτικών υποχρεώσεων
  • Επιθυμητή γνώση Εργατικών (μισθοδοσία, ΕΡΓΑΝΗ)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με χρήση εταιρικού ERP (Entersoft)
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και συνεργατικότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ασφάλεια