Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/09/2020

Στέλεχος τμήματος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΥΚΑ ΡΕΤΖΙΚΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Θα σας ενδιέφερε να ενταχθείτε στο τμήμα μισθοδοσίας σε μια εταιρεία η οποία θα σας προσφέρει εξέλιξη, γνώσεις, άριστο εργασιακό περιβάλλον και ελκυστικές αποδοχές στα Πεύκα Θεσσαλονίκης ως Υπεύθυνος Μισθοδοσίας.

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κ.λπ.)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κ.λπ.)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση διαχείρισης μισθοδοσίας ή αμοιβών και παροχών σε λογιστήριο ή διεύθυνση/τμήμα ανθρώπινου δυναμικού
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και excel-word, προγραμμάτων μισθοδοσίας(κατά προτίμηση Epsilonnet) και του Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ
Προσωπικά χαρακτηριστικά/ικανότητες:
  • Διάθεση για εργασία και συνεχή εκπαίδευση/επιμόρφωση
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα
  • Ενεργή κάρτα ανεργίας ΟΑΕΔ

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών ανάλογων των προσόντων
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο(5ημερο-8ωρο), σταθερή θέση εργασίας, προβλεπόμενη παροχή αδειών - δώρων -επιδομάτων, έγκαιρη καταβολή μισθού

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμη θέση