Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/9/2022

Πωλητής προϊόντων πληροφορικής & τεχνολογίας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Neural Gear - Γεράσης Μ. & ΣΙΑ με έδρα την Λάρισα δραστηριοποιείται στη χονδρική πώληση προϊόντων πληροφορικής & τεχνολογίας.

Αναζητούμε πωλητή ο οποίος θα έχει εσωτερικές και εξωτερικές αρμοδιότητες.

Αρμοδιότητες:

  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Διαχείριση και διατήρηση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας.
  • Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη του πελατολογίου.
  • Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Χτίσιμο μακροχρόνιων συνεργασιών.
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς.
  • Επικοινωνία με τους συνεργάτες της εταιρείας με σκοπό την παρουσίαση και πώληση των προϊόντων.
  • Τακτική επίσκεψή στον χώρο των συνεργατών της εταιρείας με σκοπό την διερεύνηση αναγκών τους και την πώληση των προϊόντων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων στον κλάδο της τεχνολογίας απαραίτητη ή προϋπηρεσία σε πωλήσεις Χονδρικής.
  • Θα εκτιμηθεί πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.
  • Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office (Word, Excel).
  • Δίπλωμα Β’ Κατηγορίας.
  • Δυνατότητα ταξιδιών απαραίτητη.
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Multitasking προφίλ.

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός.
  • Εταιρικό Ι.Χ - Tablet - Η/Υ.
  • Πληρωμένα ταξιδιωτικά έξοδα.
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσα σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Στην Neural Gear - Γεράσης Μ. & ΣΙΑ πιστεύουμε στις ικανότητες των ανθρώπων μας και επενδύουμε σε αυτούς. Αναγνωρίζουμε την προσπάθεια, ανταμείβουμε τα καλά αποτελέσματα και φροντίζουμε να παρέχουμε ένα ασφαλές περιβάλλον εργασίας.