Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/12/2021

Στέλεχος Ανθρωπίνου Δυναμικού

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό εταιρείας, η οποία τα τελευταία 25 χρόνια δραστηριοποιείται με επιτυχία στον χώρο των διαγνωστικών εργαστηρίων - πολυϊατρείων, αναζητούμε δυναμικό στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Στέλεχος Ανθρώπινου Δυναμικού  (Ref. 5513/HRBP/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός και διαχείριση της διαδικασίας επιλογής και αξιολόγησης υποψηφίων
  • Εποπτεία διαχείρισης πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη»
  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με την εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
  • Καθορισμός των εκπαιδευτικών αναγκών, σχεδιασμός πλάνου εκπαίδευσης και κατάλληλων προγραμμάτων ανάπτυξης προσωπικού και συντονισμός εκπαιδεύσεων
  • Επίλυση θεμάτων διαχείρισης προσωπικού σε συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα
  • Ενίσχυση του employer branding της εταιρίας μέσω σχετικών δράσεων και επικοινωνίας
  • Παρακολούθηση της τήρησης των διαδικασιών και των πολιτικών σχετικά με το ανθρώπινο δυναμικό
  • Διατήρηση άριστου εργασιακού κλίματος με έμφαση στη συνεργασία μεταξύ όλων των τμημάτων του οργανισμού
  • Διασφάλιση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ανθρωπιστικών Σπουδών, Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου, στη Διοίκηση του Ανθρώπινου Δυναμικού, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον τριών ετών σε οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον, έχοντας αντίστοιχες αρμοδιότητες
  • Γνώσεις της Εργατικής Νομοθεσίας
  • Αρκετά καλή γνώση Αγγλικών και χειρισμού MS Office
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα ενεργητικής ακρόασης και επίλυσης προβλημάτων
  • Εχεμύθεια, ακεραιότητα, προσαρμοστικότητα, συνέπεια και υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό μισθό
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.