Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/3/2023

Φορτοεκφορτωτές στο αεροδρόμιο του Αμβούργου

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΜΒΟΥΡΓΟ | Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Αναζητούνται Φορτοεκφορτωτές στο αεροδρόμιο του Αμβούργου.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Φόρτωση / εκφόρτωση αποσκευών, φορτίου σε αεροσκάφη
  • Τοποθέτηση εμπορευματοκιβωτίων σε ειδικά κοντέινερ μεταφοράς
  • Σάρωση αποσκευών/φορτίου με σαρωτή χειρός (Scanner)
  • Διαχωρισμός αποσκευών, φορτίου σύμφωνα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας εντός προκαθορισμένου χρόνου
  • Αποστολή εμπορευμάτων μέσω του σαρωτή χειρός (Scanner)
  • Ασφάλιση βαρέων φορτίων, επικίνδυνων υλικών ή ζώων εντός αεροσκάφους, με τη χρήση ιμάντων σύμφωνα με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας Β (επιθυμητό)
  • Καλή γνώση γερμανικής ή αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Καλή Φυσική κατάσταση
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (μηνιαίος μισθός 2.800€ μικτά)
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και αξιόπιστο περιβάλλον
  • Υποστήριξη τους πρώτους μήνες για ενοικίαση
  • Πλήρης απασχόληση
  • Μεταφραστική υποστήριξη και παροχή μαθημάτων γερμανικής γλώσσας
  • Ολοκληρωμένη και συνεχής εκπαίδευση στο αντικείμενο
Ενδιαφέρεστε για εργασία απευθείας στο αεροδρόμιο; Περιμένουμε το βιογραφικό σας και ένας από τους συναδέλφους μας θα έρθει άμεσα σε επαφή μαζί σας!!!