Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/9/2019

Administrative Assistant (German Speaker)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, κατασκευαστικής εταιρείας με διεθνή παρουσία, αναζητά Administrative Assistant με βασική αρμοδιότητα την εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφωνικής και γραπτής επικοινωνίας στη Γερμανική γλώσσα.

Καθήκοντα & Υπευθυνότητες:

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τα παρακάτω :

  • Διαχείριση εισερχομένων τηλεφωνικών κλήσεων
  • Εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφωνικής και γραπτής επικοινωνίας στη Γερμανική γλώσσα
  • Διεκπεραίωση εισερχόμενης/εξερχόμενης αλληλογραφίας
  • Σύνταξη αναφορών
  • Συντονισμός και οργάνωση ραντεβού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας σε επίπεδο προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office (Outlook, Excel, Word)
  • Προϋπηρεσία σε θέσεις διοικητικής υποστήριξης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας είναι επιθυμητή

Ικανότητες και Δεξιότητες:

  • Υπευθυνότητα στην ανάληψη και ολοκλήρωση των εργασιών
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία
  • Οργανωτικό & αυτοπαρακινούμενο άτομο με ικανότητες προτεραιοποίησης και προσαρμοστικότητας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Κίνητρο για επαγγελματική εξέλιξη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευκαιρίες εκμάθησης κι εργασίας σε Projects