Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/12/2020

Social Media Copywriter

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

    Στα πλαίσια ανάπτυξης της εταιρείας μας αναζητούμε ικανό Social Media Copywriter.

    Αρμοδιότητες

    • Καθημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες για σύσφιξη σχέσεων καθώς και υπενθύμιση αποστολής υλικού.
    • Έρευνα Πελάτη & Ανταγωνισμού
    • Συγγραφή, επιμέλεια και δημοσίευση ελκυστικών αναρτήσεων για διάφορα σε Facebook & Instagram
    • Βελτιστοποίηση αναρτήσεων στα social media (γλώσσα, ύφος, μήνυμα) με βάση τις συμπεριφορές του στοχευόμενου κοινού μας
    • Δημιουργία ημερήσιου & μηνιαίου πλάνου δημοσιεύσεων και κειμένων
    • Οργάνωση πληροφοριών για το γραφίστα για τη στοχευμένη δημιουργία γραφιστικών
    • Δημιουργία και παρακολούθηση Facebook Ads
    • Δημιουργία κειμένων για το Site/Blog της εταιρείας & πελατών