Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/9/2022

Ψυκτικός / Βοηθός Ψυκτικού

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Niki Inox, μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα στο σχεδιασμό, παραγωγή και στη διάθεση επαγγελματικών ψυγείων και ανοξείδωτων κατασκευών, επιθυμεί να ενισχύσει το τμήμα των ψυκτικών.

Κύρια καθήκοντα θέσης

  • Μοντάρισμα ψυκτικών μέσων (ηλεκτρολογικών και ψυκτικών) στο κορμό του ψυγείου, σε γραμμή παραγωγής

Δευτερεύοντα καθήκοντα θέσης

  • Έλεγχος βλαβών και επισκευή
  • Καθαριότητα και τάξη του χώρου εργασίας
  • Προγραμματισμός προληπτικών συντηρήσεων των μηχανημάτων/εργαλείων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
  • Επιθυμητό πτυχίο τεχνίτη ψυκτικού (ΤΕΙ, ΕΠΑ.Λ., ΙΕΚ)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 χρόνια στην επαγγελματική και βιομηχανική ψύξη
  • Τεχνική εμπειρία και χειρωνακτική δεξιοτεχνία σε εγκαταστάσεις ψυκτικών συστημάτων
  • Επιθυμητή γνώση και εμπειρία στη διάγνωση βλαβών και αποκατάσταση
  • Γνώση και τήρηση των κανόνων ασφαλείας και περιβάλλοντος που έχουν σχέση με τη συντήρηση
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πνεύμα ομαδικότητας
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και εργατικότητα
  • Ικανότητα σωστής τήρησης διαδικασιών, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες για άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, δυναμικό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον