Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2020

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΛΑΓΥΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην πώληση ειδών σπιτιού στα Λαγυνά Θεσσαλονίκης αναζητά υποψήφιο/α για τη θέση του Digital Marketing Specialist.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες :

  • Διαρκής ενημέρωση της ιστοσελίδας
  • Διαρκής βελτίωση εμφάνισης της ιστοσελίδας
  • Έρευνα και εφαρμογή καινούργιων features στην ιστοσελίδα
  • Χειρισμός όλων των Social media profiles της εταιρίας σε άριστο βαθμό με σκοπό την συνεχές αύξηση της απήχησης αυτών.
  • Δημιουργία καμπάνιας για την ιστοσελίδα και για όλα τα Social Media profiles της εταιρίας ξεχωριστά.
  • Συνεπάγεται η δημιουργία αναφορών σχετικά με τα αποτελέσματα της κάθε καμπάνιας
  • Δημιουργία και αξιοποίηση του Content marketing
  • Δημιουργία και αξιοποίηση του Email marketing
  • Δημιουργία και αξιοποίηση του Mobile marketing
  • Εξασφάλιση του Brand Awarnes
  • Ενημέρωση με προτάσεις για υλοποίηση youtube videos
  • Ενημέρωση με προτάσεις σε συχνά τακτά διαστήματα
  • Εμπειρία στην χρήση CMS, Joomla και σε Virtuemart

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο marketing (Δεκτά γίνονται επίσης και τα πτυχία επικοινωνίας ή Μ.Μ.Ε.)
  • Εμπειρία στον αντίστοιχο τομέα είναι απαραίτητη
  • Άριστη γνώση αγγλικών και ελληνικών (Γραπτά και προφορικά)
  • Γνώση εξαγωγής συμπερασμάτων google analytics
  • Γνώσεις SEO
  • Γνώσεις SEM
  • Άριστη γνώση Adobe Photoshop (Δεν απαιτείται αλλά προσμετρείται η γνώση Adobe ilustrator)
  • Γνώση Facebook business manager
  • Γνώση google ads
  • Γνώση Microsoft office προϊόντων
  • Διαρκής ενημέρωση των digital trends

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάδειξης