Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/12/2022

Προϊστάμενος Διακίνησης & Στόλου

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Βιομηχανία στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης αναζητά: Προϊστάμενο Διακίνησης & Στόλου

Τα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:
  • Επίλυση Ημερήσιων Θεμάτων
  • Υπεύθυνος διακίνησης και του προγραμματισμού αποστολών
  • Επιτήρηση των κανόνων λειτουργίας και ασφαλείας
  • Management Reporting (Διακίνηση, αποδοτικότητα, ποιότητα διακίνησης)
  • Υπεύθυνος ελέγχου συντήρησης των Οχημάτων της Εταιρείας.
  • Προγραμματισμός των παραδόσεων και συντονισμός των φορτηγών της εταιρείας όπως και των συνεργαζόμενων μεταφορικών
  • Έκδοση των προβλεπόμενων συνοδευτικών παραστατικών που αφορούν τη διακίνηση των προϊόντων
  • Υπολογισμός κόστους ανά μεταφορά
  • Καθημερινό reporting στη διοίκηση
  • Διεξαγωγή έρευνας κόστους όποτε είναι απαραίτητο για μεταφορικές εταιρείες
  • Καθημερινή επικοινωνία με το client service των πελατών και τους εξωτερικούς συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστες διαπροσωπικές ικανότητες
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση και επίπεδο τουλάχιστον 5 ετών
  • Απαραίτητη γνώση της Αγγλικής γλώσσας καθώς και Γερμανικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office και ιδιαίτερα του Excel
  • Ικανότητα συνεργασίας και πνεύμα ομαδικότητας
  • Προσανατολισμός στη λεπτομέρεια, μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητα οργάνωσης και συντονισμού διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών ταυτόχρονα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Εξαιρετικά ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ένταξη και χρόνος προσαρμογής
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Επιβράβευση Αποδοτικότητας