Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/06/2020

Διευθυντής Tμήματος Μarketing

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία παραγωγής ειδών αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής με δραστηριότητα από το 1961 στην Θεσσαλονίκη και με αλυσίδα καταστημάτων λιανικής, ζητά  Διευθυντή Μarketing.

Καθήκοντα:
  • Ενδυνάμωση εταιρικής ταυτότητας σε ένα ευρύ φάσμα διαδικτυακών και μη διαδικτυακών καναλιών marketing
  • Ευθύνη και υποστήριξη περιεχομένου για την διαδικτυακή παρουσία της εταιρίας
  • Επίβλεψη των δραστηριοτήτων του τμήματος Marketing , και διαχείριση των εξωτερικών συνεργασιών marketing
  • Επίβλεψη εικόνας καταστημάτων
  • Δημιουργία ιδεών για εκδηλώσεις ή δραστηριότητες προώθησης και αποτελεσματικής διοργάνωσης τους
  • Σχεδιασμός και εκτέλεση ενεργειών για την κυκλοφορία νέων προϊόντων στην αγορά
  • Σύνταξη ετήσιου προϋπολογισμού και παρακολούθηση δαπανών του τμήματος Marketing. Κατανομή πόρων μεταξύ των διαφόρων ενεργειών του τμήματος Marketing
  • Πραγματοποίηση γενικής έρευνας αγοράς για την παρακολούθηση των τάσεων των κινήσεων marketing , στον ανταγωνισμό
  • Εκπροσώπηση της εταιρίας σε εμπλεκόμενους φορείς επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Marketing και Επικοινωνίες
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 5 ετών .
  • Άριστες δεξιότητες σε επικοινωνία και οργάνωση
  • Έμφαση στην επίτευξη στόχων
  • Πελατοκεντρικη προσέγγιση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη χρήση Η/Υ και Social Media
  • Γνώση εργαλείων Google Analytics , WebTrends κλπ

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής και παροχών
  • ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας