Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/3/2023

Υπεύθυνος Πωλήσεων (Πτυχίου Μηχανικού)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η STANCOLAC A.E. είναι Ελληνική βιομηχανία παραγωγής χρωμάτων με ηγετική θέση στον κλάδο της παρέχοντας υψηλής ποιότητας προϊόντα για περισσότερο απο 40 έτη. Διαθέτει οργανωμένο δίκτυο συνεργατών και παρουσία σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Η εταιρία αναζητά υπεύθυνο πωλήσεων Ελλάδος.

Αρμοδιότητες – Ευθύνες

  • Διαμόρφωση και υλοποίηση στρατηγικών ανάπτυξης πωλήσεων
  • Οργάνωση, καθοδήγηση και διοίκηση της ομάδας πωλήσεων
  • Διαπραγμάτευση με πελάτες με στόχο την επίτευξη αποδοτικών συμφωνιών
  • Ανάλυση, ερμηνεία, εμπορικών αναφορών για την διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης μηχανικού
  • Τουλάχιστον 4 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση και χρήση ERP, CRM
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες ανάλυσης ποιοτικών και ποσοτικών δεδομένων
  • Υψηλό επίπεδο ομαδικού πνεύματος
  • Έμφαση στη δημιουργία υγιών σχέσεων συνεργασίας

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση