Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/1/2017

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Πανελλήνιος Σύλλογος Προστασίας Ενημέρωσης & Βοήθειας Καρδιοπαθών Παιδιών, ζητά να προσλάβει υποψήφιο-α ως Υπεύθυνο Οκονομικού Τμήματος πτυχιούχο ΑΕΙ.

Αρμοδιότητες

- Τήρηση Βιβλίων Β’ Κατηγορίας

- Αρχειοθέτηση

- Καταχωρήσεις

- Ανάπτυξη των δραστηριοτήτων του οργανισμού και ενεργή συμμετοχή και παρουσία στις δράσεις και τις εκδηλώσεις του (πριν, κατά τη διάρκεια, μετά)

- Συμμετοχή στο στρατηγικό πλάνο ανάπτυξης του οργανισμού

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής Σχολής

- Γνώση Λογιστικών και Έκδοσης Μισθοδοσίας

- Τουλάχιστον δύο χρόνια εργασιακή εμπειρία (θα εκτιμηθεί εάν είναι σε ανάλογη θέση)

- Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

- Άριστη γνώση Υπολογιστών, MS Office (Word, PowerPoint, Excel, κλπ)

- Εξοικείωση με το Internet

- Δυνατότητα ταυτόχρονης ανάληψης καθηκόντων και διαχείρισης πολλαπλών έργων

- Δυνατότητα εξεύρεσης λύσεων σε πολύπλευρα προβλήματα

- Άριστη ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και ομαδικού πνεύματος

Θα εκτιμηθεί

- Εμπειρία εθελοντικής προσφοράς σε κοινωφελείς οργανώσεις

- Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στον τομέα της Διοίκησης/Management

- Γνώση του Χώρου των Ελληνικών ΜΚΟ (θα εκτιμηθεί εάν υπάρχει γνώση ή σχετική εμπειρία από το εξωτερικό)

- Συμμετοχή σε χρηματοδοτούμενα προγράμματα

- Βασική γνώση σύνταξης προτάσεων προς χρηματοδότηση (ΕΣΠΑ, Ευρωπαϊκή Ένωση, Ιδρύματα)

- Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα ενδυνάμωσης ικανοτήτων προς ΜΚΟ

- Καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας

Παροχές

- Ικανοποιητικό  πακέτο αποδοχών.

- Άμεση πρόσληψη

- Σύμβαση 12 μηνών με δυνατότητα επέκτασης (ΙΚΑ)

- Φιλικό εργασιακό περιβάλλον