Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/05/2021

Σύμβουλος Διαχείρισης Έργων Δημοσίου

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ΤΡΙΑΙΝΑ Συνεργατική Συμβουλευτική ΙΚΕ ιδρύθηκε τον Οκτώβριο του 2018, με εξειδίκευση στα θεματικά πεδία: διαχείρισης καινοτομιών, παροχής λύσεων πληροφορικής, και διαχείρισης τεχνολογικών έργων και έργων αναδιάρθρωσης/ αναδιοργάνωσης διαδικασιών.

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της, η Εταιρεία παρέχει υπηρεσίες υποστήριξης σε Φορείς του Δημόσιου και ευρύτερου Δημόσιου Τομέα για την αξιοποίηση των πόρων των διαρθρωτικών Ταμείων της Ε.Ε., με έμφαση στον Ψηφιακό τους Μετασχηματισμό. Για την περαιτέρω ανάπτυξη του Τμήματος Δημοσίου, η Εταιρεία αναζητά Σύμβουλο Διαχείρισης έργων Δημοσίου (ΕΣΠΑ – Ταμείο Ανάκαμψης) για την κάλυψη θέσης πλήρους απασχόλησης για τα γραφεία της στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Τεχνική και διαχειριστική υποστήριξη στην ωρίμανση και εξειδίκευση έργων (σύνταξη και υποβολή τεχνικών δελτίων και συνοδευτικών εγγράφων, υποστήριξη υλοποίησης διαγωνιστικών διαδικασιών, υποβολή δελτίων στο ΟΠΣ, κλπ. εργασίες που διατρέχουν το σύνολο του κύκλου ζωής των έργων Δημόσιου Τομέα) και ανάληψη κάθε σχετικής δραστηριότητας που συνδέεται με την ωρίμανση και εκτέλεση έργων Δημόσιου Τομέα που συγχρηματοδοτούνται από τα Διαρθρωτικά Ταμεία της ΕΕ
  • Εκπόνηση Σχεδίων Τευχών Διακήρυξης ν. 4412/2016, όπως ισχύει, με έμφαση σε έργα ΤΠΕ
  • Επικοινωνία με Αναθέτουσες και Διαχειριστικές αρχές και λοιπούς φορείς υλοποίησης
  • Παρακολούθηση Προκηρύξεων δημοσίου και διερεύνηση ευκαιριών προς αξιοποίηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής
  • 3ετής κατ’ ελάχιστον επαγγελματική σχετική με τις αρμοδιότητες της θέσης
  • Άριστα οργανωμένος γραπτός και προφορικός λόγος
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ
  • Εξοικείωση με τις ηλεκτρονικές πλατφόρμες που συνδέονται με τις αρμοδιότητες της θέσης (ΟΠΣ, ΕΣΗΔΗΣ, κ.λπ.)
  • Δυνατότητα λήψης πρωτοβουλιών

Επιπλέον θα εκτιμηθεί:

  • Εξοικείωση με τις εξελίξεις στις Τεχνολογίες Πληροφορικής Επικοινωνιών (ΤΠΕ) με έμφαση στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση και τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό φορέων
  • Εμπειρία στην προετοιμασία και διαχείριση συμβάσεων έργων ΣΔΙΤ
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών

Παροχές

Η σχέση εργασίας θα είναι μισθωτή και πλήρους απασχόλησης αορίστου χρόνου, με δυνατότητα εργασίας από απόσταση.

Λόγω των υγειονομικών περιορισμών της πανδημίας Covid-19, η διαδικασία των συνεντεύξεων θα πραγματοποιηθεί ηλεκτρονικά μέσω τηλεδιασκέψεων.

Η ΤΡΙΑΙΝΑ Συνεργατική Συμβουλευτική ΙΚΕ είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Όλες οι αποφάσεις για την απασχόληση βασίζονται αποκλειστικά στις επιχειρησιακές της ανάγκες, στις απαιτήσεις εργασίας και στα προσόντα των στελεχών της. Σεβόμαστε την πολυμορφία και δεσμευόμαστε να παρέχουμε σε όλα τα στελέχη και τους συνεργάτες μας ένα ασφαλές και χωρίς αποκλεισμούς ή διακρίσεις εργασιακό περιβάλλον.