Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/01/2023

Λογιστής - Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι λογιστής/στρια και διαθέτεις εμπειρία σε εμπορική εταιρεία; Μπορείς να οργανώνεις τις καθημερινές ανάγκες που προκύπτουν στο λογιστήριο ; Διαθέτεις καλά επικοινωνιακά στοιχεία ως λογιστής/στρια, είσαι υπεύθυνος/η και δίνεις προσοχή στην λεπτομέρεια και σε όλη την πληροφόρηση που πρέπει να διαχειρίζεσαι γρήγορα και αποτελεσματικά;

Αν ναι, τότε μπορείς να κάνεις την αίτησή σου και να διεκδικήσεις την θέση του/της λογιστή/στριας σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον στο χώρο της μόδας!

Οι αρμοδιότητες του ρόλου του/της λογιστή/στριας είναι:

Ελεγχος παραστατικών λογιστικής σημασίας για την εταιρεία (αποδείξεις, επιστροφές, τιμολόγια, δελτία αποστολής, πιστωτικά)
Έλεγχος συναλλαγών
Ενασχόληση με την παραγωγική διαδικασία της μονάδας
Διεκπεραίωση λογιστικών θεμάτων
Παρακολούθηση & έλεγχος λογιστικής αποθήκης (προγραμματισμός & παρακολούθηση περιοδικών απογραφών)
Γνώση των κύριων φορολογικών και ασφαλιστικών νόμων
Συμμετοχή στην ανάπτυξη & βελτίωση του ERP
Υποστήριξη εξωτερικού λογιστή

Απαραίτητα Προσόντα

Για να μπορέσεις να ανταποκριθείς στο ρόλο του/της λογιστή/στριας θα πρέπει να διαθέτεις:

Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Λογιστικής/Οικονομικών
Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση-ιδανικά σε επιχείρηση με αποθήκη/ παραγωγή.
Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (word, excel, internet, mail)
Γνώση της αγγλικής γλώσσας
Εμπειρία σε ERP συστήματα (ιδανικά σε SOFT1)

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του/της λογιστή/στριας :

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον

Αν πιστεύεις ότι ανταποκρίνεσαι στις απαιτήσεις της παραπάνω θέσης λογιστή/στριας, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνείτε με την Ιωάννα Ματούλα στο 2166001394 ή στο imatoula@randstad.gr

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.